Cultura por mi barrio – Novartistas Nº 216

Fuente: Concello de Culleredo y Celestino Poza

DOM 10-24/03.NO XARDIN BOTANICO “RIA DO BURGO”.”OBRADOIRO DE COIDADOS PARA BONSAIS”.INSCRICIÓNS EDIF.SERV.MULTIPLES.O BURGO.

VEN 08/03. “DIA INTERNACIONAL DA MULLER”.

———————————————————————–

SAB 2/03.ÁS 20H.NO LICEO DE NOIA.EXPOSICIÓN “ARS HERMETICA:EN HONOR A MAAT” DO QUERIDO CARLOS PEREIRA.

ATA 16/03.NO C.C.ARTEIXO.EXPO COLECTIVA “FUSIÓN DE ARTISTAS”.ARTISTAS DE ARGA.

PROXIMAMENTE DO 22/03 ATA 09/04.NO PORTO DE FERROL.EXPO “DIALOGO ENTRE DOS:PINTURA E ESCULTURA” DE MANUEL GANDULLO.

¡ PROXIMAMENTE ! ¡ DE NOVO ! ¡EXPOSICIÓN DO GRUPO CRISE ! DE M.GANDULLO,A.ERIAS,R.ASTRAY.J.L.ARAUJO,C.JARNES,F.LOPEZ RIVERA,

C.PEREIRA,E.VEREZ,TINO POZA. ¡CANDO CUMPLIMOS 16 ANOS ,EN PLENA CRISE GLOBAL!

—————————————————————————–

PROGRAMA DE ACTIVIDADES CULTURAIS E DEPORTIVAS DE CULLEREDO NA CONCELLERIA CULTURA.

 

ABERTO PRAZO INSCRICIÓN NAS BIBLIOTECAS:”G.GARCES”DO BURGO E “XOSE CARDESO” DE VILABOA,OS CLUBES DE LECTURA E TERTULIAS.

NO EDIF.SERV.MULTIPLES.CURSO DE LINGUA GALEGA.CELGA 3.(MARZO,ABRIL,MAIO).

ATA 15/03.NO XARDIN BOTANICO “RIA DO BURGO”.EXPOSICIÓN DE PINTURA DE MARUCHI DOMINGUEZ.

“CICLO TEATRO AFECCIONADO CARFAX”.EDIF.SERV.MULTIPLES:

-SAB 30/03.TEATRO GARGALLADA:”QUIMERA”.

-SAB 23/03.TEATRO NO ARANIO.”BAILE DE SOMBRAS”.

-SAB 16/03.TEATRO ATREZO.”ELOXIO DA LOCURA”.

-SAB 09/03.TEATRO GARGALLADA.”NON ME CHAMES CARIÑO SI NON O SINTES”.

 

VEN 08/03.PAZO VILABOA.ASUNTOS SOCIAIS.CEA DAS MULLERES DE CULLEREDO.

 

VEN 08/03.NO PAZO VILAMELANIA.PRESENT.”TERESA ALVAJAR,MEMORIAS DUNHA REPUBLICANA” DE AURORA MARCO.DIA DA MULLER.

—————————————————————

17-18-19/05 NA UDC E 20-21/05 NA USC.”XIV CONGRESO INTER.LITERT.ESPAÑOLA COTEMP”: “LA CUESTIÓN SOCIAL.

LUN 11/03.NO AGORA.CICLO “POETAS DI(N)VERSOS”.RECITAL DA QUERIDA EVA VEIGA E O PORTUGUES NUNO JUDICE.

DO 16 AO 23/02.FESTIVAL CINE.”POR AMOR AL ARTE”.

6-13-20/02 – 6-13-20/03 – 3-10/04.NO MAC.”OBRADOIRO DE POESIA” DA QUERIDA YOLANDA CASTAÑO.

DO 2 AO 23/03.EN PONTEVEDRA.”SALÓN DO LIBRO DE PONTEVEDRA”:”A TODA MAQUINA”.

MER 27/03.ENTREGA DO “XVIII PREMIOS MARIA CASARES” DE TEATRO.

DO 07/03 AO 30/05 ÁS 20H.NO MAC.CICLO CONFERENCIAS:VOCES EN LA NIEBLA.”EL CINE DE TERROR”.POR JAVIER G.TRIGALES.

NO MAC ÁS 20H.CICLO “CINE TERROR EN SERIE B”:28/02.”DETOUR”;14/03.”NIGHT TIDE”;4/04.”THE BRAIN THAT WOULDN´T DIE”;

25/04.”CARNIVAL OF SOULS”;16/05.”SPIDER BABY”;23/05.”THE HOUSE OF THE DEVIL”.

 

MAR 12/03.ÁS 20H.NA RAG.ACTO DO FACHO:”RICARDO PALMÁS,UN GALEGO DO ALÉNOMAR” POR JOSE MARTINEZ ROMERO.

 

SAB 09/03.NA RAG.ACTO DE INGRESO NA ACADEMIA DE XOSE FERNANDEZ FERREIRO.

 

VEN 08/03.ÁS 20´30H.EN LA LIBREIRA.PRESENT.”MATRIARCAS,MULLERES EN PÉ DE VIDA” DE MONTSE FAJARDO.

 

XOV 07/03.ÁS 19´30H.ATENEO FERROLAN.PRESENT.”ESCOLMA POETICA VERSUS”DE M.BORRAZAS,M.POMBO,H.ALVAREZ,O.SOUTO,M.QUEIPO.

XOV 07/03.EN JOANES PLACE(RUA PONDAL).PRESENT.”CRONICAS DE BRAN” DE XOSE DUNCAN.

 

DO LUN 04 AO MER.06/03.NO AUDIT.GUSTAVO FREIRE.LUGO.”FESTIVAL DE TEATRO GRECOLATINO”.

 

——————————————————

MER 06-XOV 07-VEN 08.NO TEATRO PRICIPAL.SANTIAGO.REPRESENTACIÓN “FAUST BOX”.

 

VEN 08/03.ÁS 20´30H.NO TEATRO COLÓN.”O MELLOR DE ANTONIA SANJUAN”.

 

SAB 09/03.NO TEATRO JOFRE. “EL SHOW DE KAFKA”.

 

SAB 09/03.ÁS 20´30H.NO FORUM.ESPECTACULO “VACACIONES NO MAR”.

SAB 09/03.NO TEATRO ROSALIA..ESPECTACULO INFANTIL “CHARLIE”.

SAB 09/03.NO TEATRO COLÓN.”EL CLUB DE LA COMEDIA”.

SAB 09/03.NO E.S.MULTIPLES.BURGO.TEATRO AFECCIONADO GARGALLADA.”NON MECHAMES CARIÑO SE NON O SINTES”.

DOM 10/03.NO TEATRO COLÓN.”CONTOS NO AR”.

 

DOM 10/03.NO TEATRO JOFRE.”BON APETITE”.

VEN 15/03.NO TEATRO COLÓN.CONCERTO DE PABLO MILANES.

VEN 15-SAB 16/03.NO TEATRO ROSALIA.REPRESENTACIÓN “O METODO GRONHOLM”

SAB 16/03.NO E.S.MULTIPLES.BURGO.TEATRO AFECCIONADO ATREZO.”ELOXIO DA LOCURA”.

SAB 16/03.NO TEATRO COLÓN.”LA REVOLUCIÓN DE LA COMEDIA”.

 

VEN 22-SAB 23.TEATRO COLON.”DE VERDEN CUANDO”.

SAB 23/03.NO E.S.MULTIPLES.BURGO.TEATRO NO ARAMIO.”BAILE DE SOMBRAS”.

 

DOM 24/03.NO TEATRO COLON.”EL GRAN LIBRO MAGICO”.

 

MER 27/03.NO TEATRO COLON.”NO HAY PEREZA EN LAZY TOWN”.

SAB 30/03.NO E.S.MULTIPLES.BURGO.TEATRO AFECCIONADO GARGALLADA.”QUIMERA”.

XOV 04/04.NO TEATRO COLÓN.CONCERTO DE ISMAEL SERRANO.

SAB 13/04.NO FORUM METROPOLITANO.ESPECTACULO INFANTIL.”CENICIENTA Y LAS ZAPATILLAS DE CRISTAL”.

SAB 13/04.NO TEATRO ROSALIA.CONCERTO “BROTHERS IN BAND”.

DOM 21/04.NO TEATRO COLÓN.”YO DON QUIJOTE DE LA MANCHA” CON JOSE SACRISTAN.

 

——————————————————————-

VEN 15/03.NO TEATRO COLÓN.CONCERTO DE PABLO MILANES.

XOV 14/03.NO TEATRO COLÓN.”UNHA NOITE ITALIANA”COA ORQUESTRA CAMARA GALEGA E VIOLINISTA:ELENA URIOSTE.”CATRO ESTACIÓNS”VIVALDI.

SAB 16/03.PAZO OPERA.CONCERTO EN FAMILIA.OSG + JOSE MANUEL LOPEZ,GAITEIRO.MUSICA GALEGA.

 

LUN 04/03.EN NOVACAIXAGALICIA.VIGO.CONCERTO SINFONICA(OSG).MENDELSSOHN.

XOV 07/03.EN NOVACAIXAGALICIA.PONTEVEDRA.CONCERTO SINFONICA(OSG).MAHLER-KORNGOLD.

VEN 08/03.PALACIO OPERA.SINFONICA.MAHLER-KORNGOLD.

DOM 10/03.PALACIO OPERA.CONCERTO BANDA MUNICIPAL.

VEN 15-16/03.NO PALACIO OPERA.CONCERTO SINFONICA(OSG).ESCUDERO-RAVEL-BRAHMS.

 

DOM 17/03.NO MAC.CONCERTOS TEMATICOS.”LA MUSICA CORAL SIGLO XX”.CORO DE CAMARA DA CORUÑA.

MAR 19/03.NO TEATRO ROSALIA.CONCERTO.SCHUMAN-BEETHOVEN-FALLA.

 

MER 20-XOV 21.NO MUSEO BELLAS ARTES.CONCERTO “EMSEMBLE IXOR”.

SAB 23/03..NO PAZO CULTURA.NARÓN.OPERA “EL BARBERO DE SEVILLA”.

——————————————————————————

 

NO FORUM CELTICUM DO BURGO:CONCERTOS EN DIRECTO OS XOVES.

 

SALA MARDI GRASS:XOV 7/03.”EXIT”;VEN 8/03.”THE TUMBITAS”;SAB 9/03.”MUNICH”;XOV 14/03.”EXIT”;VEN 15/03.”FREEDONIA”;XOV 21/03.”THE BITERS”

VEN 22/03.”THE VEGABONDS”;SAB 23/03.”NAO”;MER 27/03.”EXIT”;XOV 28/03.”ALPARGATA”.VEN 29/03.”DAN BAIRD”;SAB 30/03.”PARKINSON”.

SALA LE CLUB:VEN 15/03.”NEUMAN”;SAB 16/03.”IZAL”; SAB 23/03.”ANNI B.SWEET”;SAB 6/04.”LA SONRISA DE JULIA”. XOV 25/04.”LIRICO”.

 

BAR LICEUM.PORRIÑO VEN 8/03.”KEPA JUNQUERA”;SAB 9/03.”PIERRE ADERNE”;VEN 15/03.”LA COCTELERA SONICA” ;SAB 16/03.”LA NEGRA”;

VEN 05/04.”QUICO CADAVAL”;SAB 06/04.”EL NIÑO DE LA HIPOTECA”;SAB 13/04.”CARACOL ANDADOR”;SAB 20/04.”LAS MIGAS”

SUPER 8.FERROL:SAB 08/03.”EL DORADO”;DOM 09/03.”ROCK JOVI”;VEN 15-SAB 16.”FERROCALIPSIS”.

SONS DO JOFRE ;SAB 13/04.”SIDONIE”;18/5.”MALU”;15/06.”XOEL LOPEZ”.

LA TUERKA :VEN O8/03.”IMPROPERIO D.F.”;SAB 09/03.”STORYROOM”;DOM 10/03.”CASTRO Y MONTES”;MER 13.”LA IMPROTEKA”;SAB 16.”ROBINSON CRUSOE”

SALA CAPITOL:LUN 04/03.”YO LA TENGO”;XOV 07/03.”TERBUTALINA”;VEN 08/03.”ZENZAR”;SAB 09/03.”HAMLET”;DOM 10/03.”MIGUEL COSTAS”.

VEN 15/03.”DEFCONDOS”;VEN 22/03.”QUIQUE GONZALEZ”.

SABADO 09/03.NA SALA O TUNEL-COLISEUM.”CONCERTO RAICES DO REGGAE”:CONCERTO BOIKOT-KONFLIKTO-A DERIVA.ORG.ASOCIACIÓN NEGUS.

VEN 28/06.NO COLISEUM.CONCERTO “DEF LEPPARD-WHITESNAKE-EUROPE”

——————————————————————————

CICLO JAZZ IN BLUE NO TEATRO ROSALIA:DOM 10/03.”CHUCHITO VALDES”;VEN 26/04.”MADELEINE PEYROUX”;

DOM 5/05.”JOSE JAMES”.

 

FILLOA JAZZ:

“VI CICLO DE JAZZ 1906″:MAR 19/03.”ANTONIO SANCHEZ”;MER 10/04.”GIULIA VALLE”;DOM 05/05.”AVISHAI COHEN”.

TEATRO PRINCIPAL.SANTIAGO: DOM 17/03.”RON CARTER”;MER 15/05.”JOSHUA REDMAN”.

BLABLA CAFÉ.FERROL:XOV 23/05.”IAGO FERNANDEZ”.

XANCARAJAZZ.VIGO : VEN 24/05.”IAGO FERNANDEZ”.

CLAVICEMBALO.LUGO : SAB 25/05.”IAGO FERNANDEZ”.

“ESCENAS POETICAS-POESIA ESCENICA”.ZONA C.SANTIAGO: VEN 08-SAB 09-DOM 10/03.”DESSASSOSEGO” POR DANDY LADY;

VEN 15-SAB 16-DOM-17703.”O ASOMBRO” POR FANTOCHES BAJ. ORG.FUNDACIÓN NOVONEYRA.

————————————————————————————–

ATA 30/06.NO MUNCYT.A CORUÑA.EXPOSICIÓNS TEMPORAIS.

ATA 30/06.NA CASA DE SABER.LUGO.EXPOSICIÓN “VIERÓN Y CREYERÓN”.

ATA 30/05.NO C.CULT.MARCOS VALCARCEL.OURENSE.EXPOSICIÓN “O ENTROIDO NAS ESCOLAS DE ARTES E OFICIOS”

ATA 28/06.NO MUSEO PEDAGOXICO DE GALICIA.EXPO ” LUCES ALEN DO MAR.ÁS ESCOLAS DE AMERICANOS EN GALICIA”.CONSELLO CULTURA.

ATA 30/04.NA FUND.C.J.CELA.PADRON.EXPOSICIÓN “CAMILO J.CELA,UN NOVELISTA EN LA PANTALLA”.

ATA 30/04.NA CASA DOPESO.ÁS PONTES.EXPOSICIÓN ” GALEGOS EN MAUTHAUSEN”.

ATA 30/04.NO CEIDA.CASTELO STA.CRUZ.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “TERRAS DO MIÑO.RESERVA DA BIOSFERA”DE MANUEL VALCARCE.

ATA 30/04.NA RÚA EDUARDO IGLESIAS.VIGO.EXPOSICIÓN “CINEMA PASSIÓN”.

ATA 27/04.EN NOVACAIXAGALICIA.VIGO.EXPOSICIÓN DE FOTOXORNALISMO “A IMAXE DE GALICIA”.

ATA 15/04.NO COMPLEXO REGAL.XUNQUEIRA.VIVEIRO.EXPOSICIÓN “DENDE MAÑÁ”.

ATA 14/04.NO C.SOCIAL.A BAÑA.EXPO ·QUERIDO BALBINO.MEMORIAS DUN NENO GALEGO” DE NEIRA VILAS.

ATA 14/04.NO MUSEO DO MAR.VIGO.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “LUCES DO MUNDO” DE ANXO RIAL.

ATA 10/04.NO MUSEO PROVINCIAL.LUGO.EXPO “BEN-CHO-SHEY.50 ANOS DE MAXISTERIO CULTURAL(1918-1968)”.

ATA 10/04.NO MUSEO DO POBO GALEGO.SANTIAGO.EXPOSICIÓN “FOTOTRABALLO 070911″.

ATA 10/04.NO C.CULT.MARCOS VALCÁRCEL.OURENSE.EXPOSICIÓN “DE ARTE DA ASOCIACIÓN 1 DE MAIO”.

ATA 10/04.NO MUSEO DA PREHISTORIA.VILALBA.EXPOSICIÓN ” DE URUK A ASIRIA”.

ATA 10/04.NA BIBLIOTECA DE BARREIROS.”MOSTRA SOBRE ROSALIA DE CASTRO”.

ATA 07/04.NA CASA DAS ARTES.VIGO.EXPOSICIÓN “AQUIVO FOTOGRAFICO PACHECO”.

ATA 07/04.NA FUND.BARRIE.EXPOSICIÓN “COMPAÑEIROS DE OFICIO”.

ATA 07/04.EN NOVACAIXAGALICIA.VIGO.EXPOSICIÓN “A IMAXE DE GALICIA”.

ATA 31/03.NA CAPELA DE STA.MARIA.EXPOSICIÓN “PASADO E PRESENTE DA OLERIA EN LUGO”.

ATA 31/03.NO MIRADOR DO MONTE SANPEDRO.EXPOSICIÓN INTERACTIVA “HISTORIAS DE LA TORRE”.

ATA 31/03.NO MERCADO DE ABASTOS.PONTEVEDRA.EXPOSICIÓN “VIETNAM IN MY HANDS,CAMBOYA IN MY EYES”.

ATA 31/03.NO MULTIUSOS DA XUNQUEIRA.REDONDELA.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA DE JOSE BELLVER.

ATA 31/03.NO MUNCYT.EXPOSICIÓN “FOTCIENCIA 10″.

ATA 31/03.NA BIBLIOTECA NODAL.LUGO.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “A VIDA EN SENEGAL”POR XULIO LEIRA.

ATA 31/03.NO C.CIVICO DA PONTE.OURENSE.EXPOSICIÓN “5/BCN/12″.

ATA 30/03.EN NOVACAIXAGALICIA.VIGO.EXPO “WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2012″.

ATA 30/03.EN MUSEO PEDAGOXICO DE GALICIA.SANTIAGO.EXPO “LAMINAS CIENTIFICAS”.

ATA 30/03.NO MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS.SANTIAGO.EXPOSICIÓN “COMPOSTELA REVELADA”.FOTOGRAFICA DE FUCO REYES.

ATA 30/03.NO MUSEO MUNICIPAL DE OURENSE.EXPO “A RECONSTRUCCIÓN DOS INSTRUMENTOS DO PORTICO DO PARAISO”.

ATA 30/03.NA ESCOLA DE IMAXEN E SON.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “VIAS DE EXTINCIÓN”DE NACHO ROMERO.

ATA 30/03.NO EDIF.ADMINISTRATIVO.XUNTA.LUGO.EXPOSICIÓN “COOPERACIÓN CON PERU”.

ATA 22/03.NA ESCOLA ARTES OFICIOS.VIGO.EXPOSICIÓN “100 X 100 COIRO”.

ATA 22/03.NO ESAD.PABLO PICASSO.EXPOSICIÓN “UN MURAL PARA LA BIBLIOTECA”.

ATA 20/03.NA FACULTADE DE HISTORIA.OURENSE.EXPOSICIÓN “DE URUK A ASIRIA”.

ATA 17/03.NA FUNDACIÓN LUIS SEOANE.EXPOSICIÓN “UN CANTO NA LUZ DA NOITE”.ASOCIACIONISMO CULTURAL GALEGO(1961-1975).

ATA 15/03.NA DEPUTACIÓN DE LUGO.EXPOSICIÓN “ANTONIO CASARES,INVESTIGADOR NO 200 ANIVERSARIO”

ATA 10/03.NO CGAC.SANTIAGO.EXPO “VIBRACIÓNS PROHIBIDAS”.

NA DOMUS.EXPOSICIÓN:”FARMACOGENOMICA E MEDICINA PERSONALIZADA”.

LUN 04/03,ATA 02/04.NA BIBLIOTECA NODAL.LUGO.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA.”AFRICA” DE JULIO LEIRA SANMARTIN.

———————————————————————————————

DO 22/06.ATA 8/07.PRAZO PRESENTACIÓN “III EDICIÓN CONCURSO JAZZ FUSIÓN”.www.factoria.fnac.es.ORG.PAIDEIA-FNAC.

ATA 30/04.PRAZO PRESENTACIÓN.”CONCURSO TEATRO INFANTIL” DO CENTRO CULTURAL “O FACHO”.

ATA 08/04.PRAZO PRESENTACIÓN “XXX PREMIO XERAIS DE NOVELA”.

ATA 08/04.PRAZO PRESENTACIÓN “XXVIII PREMIO MERLIN LITERATURA INFANTIL”.

ATA 31/03.PRAZO PRESENTACIÓN “XLV C.LITERARIO CONTOS DE NENOS PARA NENOS” EN GALEGO DO C.CULT.O FACHO.DE 6 A 12 ANOS;DE 13 A 16.

ATA 22/03.PRAZO PRESENTACIÓN “CONCURSO BD HISTORIAS DE MILÚ”.FUND.MENIÑOS.PARA ALUMNOS DE ESO.

ATA 18/03.PRAZO PRESENTACIÓN “IX PREMIO DE NOVELA BIBLOS”.

ATA 18/03.PRAZO PRESENTACIÓN “I CERTAME MANUEL MARIA DE POESIA”.CASA DE GALICIA.SAN SEBASTIAN.

ATA 15/03.PRAZO PRESENTACIÓN DE CUTAMETRAXES “X EDICIÓN FESTIVAL DE CANS”.DO 22 AO 25/01.

DO 1 AO 15/03.PRAZO PRESENTACIÓN OBRA.”XI BIENAL PINTOR LAXEIRO”.LALIN.

PRAZO PRESENTACIÓN .45 BECAS POSGRADO NO EXTRANXEIRO DA FUNDACIÓN BARRIÉ. SECUNDARIA DE GALICIA.fotomonelos@gmail.com

ATA 1/04.PRAZO PRESENTACIÓN.”IX CONCURSO FOTOGRAFIA XURXO LOBATO” PARA ALUMNADO.

——————————————————————————————————–

FUNDACIÓN CIEC .BETANZOS.CURSOS DE GRABADO DE INVERNO.

TALLERES DE SERIGRAFIA DE HECTOR FRANCESCH.www.tallerserigrafia.com .

TALLER DE ESCULTURA DE FRANCISCO ESCUDERO.www.escudero.escultor@gmail.com .

NO (ESPACIO ISMO) SAN NICOLAS,11-13.CURSOS DE “ARTE,OCIO E EXPERIENCIAS PICTORICAS”.COLECTIVO “PINTARLAMONA.COM”.

DO 19/10 ATA XULLO 2013.MAC “CURSO DE HISTORIA DA ARTE” POR JORGE COUCEIRO.

!CONMIGO PINTARAS¡ !CLASES DE DEBUXO E PINTURA AO AIRE LIBRE¡ CO PINTOR LAUREANO VIDAL.laureanovidal@msn.com .

CURSO “PINTANDO SONIDOS” DE CAROLINA RODRIGUEZ NO AGORA.VENRES DE 17 A 21H.

 

DO 1/10 ATA XUÑO/2013.PONTEVEDRA.”XII EDICIÓN DO SEMINARIO PERMANENTE DE JAZZ DE PONTEVEDRA”.

 

MER 17/10.ATA 12/06.FUND,LUIS SEOANE.CURSO:EL ARTE DOS SIGLOS XX-XXI.ARTE CONTEMPORANEO.

 

XOV 4/10.ATA 30/05.FUND.LUIS SEOANE.CURSO:SECRETOS DA ARQUITECTURA.CURSO INTERPRETACIÓN DE ARQUITECTURA.

 

“A LUA PINTADA”.OLEIROS.OFRECE ESPAZO DE TRABALLO PARA ARTISTAS E PINTORES.aluapintada@hotmail.es

23/02-2-9-16-23/03.NO MAC.OBRADOIRO “HISTORIA DEL CARTEL.ESTRATEXIAS VISUAIS” IMPARTIDO POR TONECHO OTERO.

 

DO 05/04 ATA 9/06.NO CONCELLO OLEIROS.CURSILLO MONITOR TEMPO LIBRE.

 

12-13-14-15-20-21-22/03.FUNDACIÓN GRANELL.TALLER DE TEATRO:XOGO DRAMATICO POR BELEN CONSTENLA.

 

DO 21 AO 23/03.NO AGORA.TALLER DE POESIA DE GONZALO ESCARPA.

 

DO 21 AO 23.NO AGORA.PRACTICA DE RELATOS.POR ANGEL ZAPATA.

 

SAB 16/03.DE 10 A 19H.NA GALERIA MONTY4ARTE.TALLER DE FOTOGRAFIA DIXITAL POR RAÚL LAMOSO.

—————————————————————–

 

SEGUEN A CELEBRARSE ÁS SEGUINTES EXPOSICIÓNS:

 

ATA 08/03-”MERENGUES.SON DE CREMITA” DE ELENA BLASCO NA GALERIA TRINTA.

ATA 08/03-”REFLEXIÓNS” DE MARTIN GARCIA.NA CASA DA XUVENTUDE.VIGO.

ATA 09/03-”VARIACIONES” NA GALERIA AD HOC.VIGO.

ATA 13/03-”SI TU ME DICES VE,YO COJO EL AUTOBUS” DE JAVIER DE LA ROSA Y mILICIA GRAFICA EN EL CORRALÓN.

ATA 14/03-”CAVERNAS ROJAS PARA PINTORES POLICROMATICOS” DE DANIEL GARZEE.NO BBVA.VIGO.

ATA 17/03-”BIRALLOS PARADISO” DE CELSO VARELA NO MUSEO DE PONTEVEDRA.

ATA 19/03-”ACUARELAS” DE TERESA CANDAL NO BAR PICASSO.

ATA 19/03-”FOTOGRAFIAS DA FUNDACIÓN MADRESELVA” NO C.COMERC.ÁS TERMAS.LUGO.

ATA 22/03-”SOL PONIENTE” NA GALERIA ANDRAX.VIGO.

ATA 30/03-”CONTANDO CON IMAXES” NO CENTRAD.LUGO.

ATA 30/03-”O MEU MAR” DE VICKY RIVADULLA NO PAZO DA CULTURA.CARBALLO.

ATA 31/03-”XOUBAS GO ON” NO BAR MARICASTAÑA.A CORUÑA.

ATA 31/03-”A DIARIO” DE FRAN NIETO E ANABEL VIÑAS DO ATENEO DE FERROL.

ATA 31/03-”EXPOSICIÓN” DE ALVAREZ DOMINGUEZ E ANTONIO BLANCO NO MUSEO MUNICIPAL.OURENSE.

ATA 31/03-”AUGA E COR” DE RUBEN CARRAL FAJARDO NO ESPAZO XOVE.OURENSE.

ATA 05/04-”HAY PAD”DE MARIANO CASAS NA GALERIA CAMPUS STELLAE.SANTIAGO.

ATA 19/05-”HUM” DE MASSIMO BARTOLINI NO MUSEO MARCO.VIGO.

ATA 07/12-”COMMET FAIRE PARLER LE SILENCE” NA GALERIA PMB.SANTIAGO.

NO ESPACIO CORUÑA.EXPO COLECTIVA “LA OTRA DIMENSIÓN” DE ALUMNOS DE GRABADO DO TALLER DE ALFONSO COSTA NO LICEO DE NOIA.

 

VEN 08/03.ATA 21/04.NO C.CULT.MARCOS VALCARCEL.OURENSE.EXPO “MULLER,ARTE E CREATIVIDADE”.

 

ATA 30/04.NA GALERIA JAZZ.VIGO.EXPOSICIÓN “OTRORETRATOS”.

.

———————————————————-

ATA 30/09.PINACOTECA FDEZ. DEL RIEGO.VIGO.EXPO PINTURA EUROPEA ANTIGA “NATUREZA MORTA,NATUREZA VIVA”.

ATA 30/09.PINACOTECA FEDZ. DEL RIEGO.VIGO.EXPO ANTOLOXICA “MANUEL COLMEIRO”.

ATA 30/06.EN NOVACAIXAGALICIA.LUGO.EXPO “AFLUENTES 68.A FIGURACIÓN NA ARTE GALEGA DOS 70″.

ATA 16/06.NA FUNDACIÓN LUIS SEOANE.EXPOSICIÓN MURALES DE LUIS SEOANE”.

ATA 10/06.NA FUNDACIÓN GRANELL.EXPOSICIÓN “CORPOS DE PAPEL” DE AMPARO SEGARRA.

ATA 30/05.NA FUNDACIÓN GRANELL.EXPOSICIÓN “PAIXASES HUMIDAS” DE UGENIO GRANELL.

ATA 30/05.NA FUNDACIÓN GRANELL.EXPOSICIÓN “AMOR,POESIA E LIBERTADE” DE EUGENIO GRANELL.

ATA 26/05.NA FUNDACIÓN GRANELL.EXPOSICIÓN “RETORNO AO SALVAXE” DE SERGIO LIMA.

ATA 19/05.NO MARCO.VIGO.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “ANTOLOXICA DE VIRXILIO VIETEZ(1930-2008)”.

ATA 19/05.EN PALEXCO.EXPOSICIÓN “TRES PUNTOS NO ALINEADOS” DE JOSE PEDRO CROFT.

ATA 12/05.NO MAC.EXPOSICIÓN DE VIDEOARTE “ITINERARIOS DEL VIDEO DE LOOPA SCREEN 2003-2013″.

ATA 30/04.NA GALERIA LA CATEDRAL.EXPOSICIÓN “LAGO RIVERA (1916-1990) “.

ATA 28/04.NA FUNDACIÓN LAXEIRO.VIGO.EXPOSICIÓN “MESA DE TRABALLO,ENSAMBLAXE,E COLAXE EN GALICIA”.

ATA 28/04.NO MUSEO BELLAS ARTES.EXPO “100 ANOS DE ARQUITECTURA E DESEÑO EN ALEMANIA(1907-2007)”.

ATA 21/04.NO AUDITORIO DE GALICIA.SANTIAGO.COLECCIÓN CONCELLO SANTIAGO.EXPO “UNIDOS POR EL ARTE”.

ATA 21/04.NA FUNDACIÓN GRANELL.EXPOSICIÓN “MENTRES TANTO A LOXICA DO OBXETO” DE ROSENDO CID.

ATA 31/03 NO MARCO DE VIGO.EXPOSICIÓN COLECTIVA “A BALEA NEGRA”(X ANIVERSARIO DO PRESTIGE).

 

ATA 31/03.NA FUNDACIÓN BARRIE.VIGO.EXPO DE JESSICA STOCKHOLDER”.

ATA 31/03.EN NOVACAIXAGALICIA.VIGO.EXPOSICIÓN “AFLUENTES 80″.

ATA 31/03.NO MAC.EXPO “PROJECT MOSCOW” POR MARTA ALWIN,CHRISTIAN GARCIA BELLO,JACOBO BUGARIN,FEDERICO STATE PEZDIRC.

ATA 31/03.NO C.CULT.MARCOS VALCARCEL.OURENSE.EXPOSICIÓN “FONDO DE ARMARIO”.

ATA 30/03.EN NOVACAIXAGALICIA.OURENSE.EXPOSICIÓN COLECTIVA. “A ESCULTURA EXTENSA”.

ATA 30/03.NA GALERIA 9THE13.EXPOSICIÓN “EL HILO DE PENELOPE” DE CARLOTA SALGADO.

ATA 30/03.NA GALERIA FARO.FERROL.EXPOSICIÓN “FERNANDO ALVAREZ DE SOTOMAYOR E JENARO PÉREZ VILLAMIL”.

ATA 30/03.NO ATENEO FERROLAN.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “A DIARIO” DE FRAN NIETO E ANABEL VIÑAS.

ATA 29/03.NO C.CULTURAL TORRENTE BALLESTER.FERROL.EXPOSICIÓN “REXISTROS DO SILENCIO” DE XOÁN GUERREIRO.

ATA 09/03.NO C.CULT.NORMAL.EXPOSICIÓN “ELAS FAN TECH” POR V.DIEHL,N.CANO,A.FRANCO,C.SUGRUE,F.MEREU,ETC.

ATA 12/03.NA GALERIA CLERIGOS.LUGO.EXPOSICIÓN “SIN TITULO” DE RODRIGO..

ATA 10/03.NO C.CULT.TORRENTE BALLESTER.EXPO FOTOGRAFICA COLECTIVA.R.MARIN,L.BARREIRO,ANDRES F.BLANCO.

ATA 10/03.EN “EL CERCANO.COM”.OURENSE. EXPOSICIÓN ESCULTURAS “CEMENTANDO IDEAS” DE ANDREAS RUIZ.

ATA 09/03.NA GALERIA PARDO BAZAN.EXPOSICIÓN “CONTENEDORES” DE MARIA JOSE SANTISO.

ATA 08/03.NA GALERIA XERIÓN.EXPOSICIÓN “FERNANDO PRIETO”.

ATA 05/03.NO LICEO.BETANZOS.EXPOSICIÓN “CIUDAD DE CRISTAL Y OTROS” DE EMILIO SOTO BOUZAS.

VEN 10/05.ÁS 20´30H.ATA 7/06.NO MUSEO RAMÓN MARIA ALLER.LALIN..EXPOSICIÓN “XI BIENAL PINTOR LAXEIRO”.

 

VEN 05/04.ATA 11/05.NA GALERIA 9THE13.EXPOSICIÓN “TRUE COLORS” DE ANDRES SANTIAGO.

MER 27/02.NA FABRICA.OLEIROS.EXPOSICIÓN “NUEVA PINTURA DE SENEGAL” POR MOUSTAPHA BUDIANE.

MER 27/02.ÁS 20H.NA FUND.GRANELL.EXPOS “COLECCIONES DA FUNDACIÓN:AMOR,POESIA,E LIBERTADE DE GRANELL;PAISAXES HUMIDOS DA

COLECCIÓN SURREALISTA;CORPOS DE PAPEL DE AMPARO SEGARRA”.

MER 27/02.ÁS 20´30H.ATA 03/05.NA ALLIANCE FRANçAISE.EXPOSICIÓN “TRANSITO.LJUBJANA-A CORUÑA” DE SPELA TROBEC.

 

ATA 01/05.NO CAFE MODERNO.PONTEVEDRA.EXPOSICIÓN “DESIDE.A PINTURA SEN TEMPO”.

 

MER 13/03.ÁS 20H.ATA 05/05.NO HOTEL VIRXE DA CERCA.SANTIAGO.EXPO “OLEO,GRABADO,DEBUXO” DE XAVIER MAGALHAES.

 

LUN 04/03 ÁS 20H.ATA 03/05.NA GALERIA VILASECO-HAUSER.EXPOSICIÓN “HELENA ALMEIDA”.

———————————————————————————————–

ATA 19/05.NO KIOSCO ALFONSO.EXPOSICIÓN FOTOGRAFICA “RITMO MAREIRO 1980-2012″ DE VARI CARAMES.

ATA 12/05.NO MAC.EXPOSICIÓN “QUADRATURA” DE DANIEL CANOGAR.

ATA 03/04.NO ATENEO FERROLAN.EXPOSICIÓN “XAQUE MATE” DE BEATRIZ BARCIA.

ATA 26/03.NA GALERIA MONTY4ARTE.EXPO ESCULTURA “FOTOGRAMAS VACIOS” DE IRIA RODRIGREZ,J.MORANDEIRA,L.PIÑEIRO,R.PONTE.

ATA 22/03.NO ATENEO EL ALBEITAR.UNIV.LEÓN.EXPO “CUATRO FOTOGRAFOS” CON ROMAN MONTESINOS,J.CARRILO,C.GONZALEZ,A.BERRUETA.

ATA 17/03.NO PAZO MARIA PITA.EXPOSICIÓN “HOMENAXE A SALVADOR CORROTO”.

ATA 15/03.NA ALCALDIA DE VIGO. EXPOSICIÓN “ANGELES JORRETO E XAN VIEITO”.

ATA 13/03.NA GALERIA ARTE-IMAGEN.EXPO “FOTOGRAMA CLAVE” DE GOSIA TREBACZ,VANESA LODEIRO,MARIA MARTINEZ,MARTA PAZ,ETC.

ATA 13/03.NO C.C.TORRENTE BALLESTER.FERROL.EXPO “COLECTIVA DO LICEO EUROPEO DAS ARTES”.

ATA 10/03.EN NOVACAIXAGALICIA.SANTIAGO.EXPOSICIÓN RETROSPECTIVA “ALEN DO TEMPO” DO PREZADO LEOPOLDO NOVOA.

ATA 09/03.NA GALERIA ETIMOE.EXPOSICIÓN COLECTIVA DE CARMEN GRANXEIRO,LUCIA TORRES E A PREZADA MARIA MARTINEZ..

VEN 22/03.ATA 09/04.NO PORTO DE FERROL.EXPO “DIALOGO ENTRE DOS:PINTURA E ESCULTURA” DO QUERIDO MANUEL GANDULLO.

VEN 1/03.ÁS 20H.ATA 11/03.ASOCIACIÓN ARTISTAS.EXPOSICIÓN DE OLEOS E ACRILICOS DO PREZADO JOSE ANTONIO VARELA BUSTOS.

VEN 1/03.ÁS 20H.ATA 16/03.C.C.ARTEIXO.EXPOSICIÓN COLECTIVA “FUSIÓN DE ARTISTAS” POR COMPAÑEIROS DE ARGA.

VEN 01/03 ÁS 20H.ATA 31/03.NA GALERIA SARGADELOS.FERROL.EXPOSICIÓN DE AMELIA PALACIOS.

VEN 01/03 ÁS 19´30H.ATA 31/03..NO CIBER DE MAO.FENE.EXPOSICIÓN “RETRATOS” DO PREZADO SIRO LOPEZ LORENZO.

LUN 25/02 ÁS 20H.ATA 14/04.NO MELIA-MARIA PITA.EXPOSICIÓN DO COMPAÑEIRO DE ARGA, ALEJOS LORENZO.

SAB 02/03 ÁS 20H.ATA.NO LICEO.NOIA.EXPOSICIÓN “ARS HERMETICA EN HONOR A MAAT”.DO QUERIDO CARLOS PEREIRA.

 

XOV 07/03.NO MUSEO MUVIM.VALENCIA.EXPO “UNIVERSO POLIEDRICO.MUJERES”,COLECTIVA COA QUERIDA ANA KARINA LEMA.

XOV 07/03.ÁS 12´30H.ATA.NAS TORRES HEJDUK.CIDADE CULTURA.EXPO “EMOCIÓN-RAZÓN:LA GRAN DUALIDAD” DO QUERIDO RAMÓN CONDE.

ATA 30/06.NA GALERIA NOVA RÚA.LUGO.EXPOSICIÓN DO AMIGO MANUEL SUAREZ CASAL.

—————————————————————————————————-

LEMBRA QUE PODES ENVIAR A ESTE CORREO TODO TIPO DE CONVOCATORIAS:EXPOSICIÓNS,PRESENTACIÓN DE LIBROS,ACTOS CULTURAIS,CONCERTOS,REPRESENTACIÓNS,ESPECTACULOS,ETC.¡¡COA SEGURIDADE DA SUA PUBLICACIÖN!!.

A ASOCIACIÓN DE ARTISTAS PLASTICOS GALEGOS(ARGA),DIRIXE E ORGANIZA ÁS EXPOSICIÓNS DO CENTRO COMERCIAL “ESPACIO CORUÑA”,

NA 1ªPLANTA,RUA LOPEZ CORTÓN.SOMESO.POIDENDO OS INTERESADOS EN EXPOÑER NESTA SALA,DIRIXIRSE A ESTA ASOCIACIÓN ARGA.

A ACADEMIA GALEGA DA LINGUA(RAG),ADICA O DIA DAS LETRAS GALEGAS 2013,AO DRAMATURGO ROBERTO VIDAL BOLAÑO.

 

Share Button
© 2014 Román Montesinos.
safe

Acerca de Román Montesinos

http://www.rescognita.com/WP/?page_id=152
Esta entrada fue publicada en General, Otras exposiciones. Guarda el enlace permanente.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos necesarios están marcados *

Puedes usar las siguientes etiquetas y atributos HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>